Jak co roku nasza placówka aktywnie włącza się w obchody Światowego Dnia Zdrowia, który przypada 7 kwietnia. Święto ustanowione zostało przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w ramach realizacji ogólnopolskich programów Ministerstwa Edukacji i Nauki „Junior-Edu-Żywienie” oraz „Trzymaj Formę” zorganizowaliśmy zajęcia dotyczące zasad zdrowego i bezpiecznego stylu życia; poruszaliśmy tematy dbania o zdrowie w podejściu holistycznym, całościowym.

Na podstawie prezentacji multimedialnej z programu „Junior –Edu-Żywienie” oraz projekcji filmu profilaktycznego uczniowie dowiedzieli się, jakie znaczenie w życiu człowieka ma zdrowy styl życia, odpowiednie, zbilansowane odżywianie , unikanie nałogów oraz aktywność fizyczna. Zajęcia zainspirowały młodzież do opracowania własnych prezentacji multimedialnych poruszających kwestie prozdrowotne – z efektem pracy uczniów można zapoznać się poniżej.

Kolejną, lubianą przez uczniów aktywnością były warsztaty kulinarne, na których poznawali korzyści spożywania zdrowych przekąsek, owoców i warzyw oraz mogli samodzielnie wykonać zdrowy posiłek na bazie musu owocowego.

To był bardzo owocnie spędzony czas. Poprzez wspólną zabawę, zaangażowanie i pozytywne emocje przeplataliśmy wartościowe treści edukacyjne rozwijające ciekawość poznawczą  oraz kształtujące wiele kompetencji przydatnych młodemu człowiekowi w życiu!

                                                                                                             

 Opracowanie: A. Boczek