Życzenia dla Powstańców

1 sierpnia minęła kolejna, już 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego – największej bitwy stoczonej podczas II wojny światowej przez organizację podziemną z wojskami okupacyjnymi. Zaplanowane na kilka dni, a trwające sześćdziesiąt, pochłonęło ogromną liczbę ofiar…

          Na szczęście część z bohaterskich obrońców Warszawy wciąż jest wśród nas. W 1944 roku byli bardzo młodymi ludźmi – dziś to już osoby w podeszłym wieku i niestety z roku na rok jest ich coraz mniej…

          Pamiętając o ich heroizmie i w podziwie dla ich męstwa, nasi wychowankowie ze szpitala dziecięcego oraz Kliniki Psychiatrii własnoręcznie zrobili dla nich kartki w ramach akcji BohaterON organizowanej przez Fundację Sensoria oraz Fundację Pokolenia Kolumbów.         Wierzymy, że płynące z serca życzenia od dzieci i młodzieży sprawią naszym drogim Powstańcom radość i przyniosą im uśmiech.

          Pamiętamy! Dziękujemy!