W dniu 10 czerwca nasi podopieczni z Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży po raz kolejny mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce o dużym walorze edukacyjno – profilaktycznym do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wyjazd był możliwy dzięki uzyskanym funduszom podczas Charytatywnego Turnieju Futsalu – „Gramy do jednej bramki”.

Na ciekawych zajęciach edukacyjnych pt. „Moda na czystość” uczestnicy dowiedzieli się jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do zdrowia i higieny osobistej, poznawano historię środków czystości, naczyń i przyborów toaletowych. Znajomość zagadnień dotyczących środków czystości poruszanych na lekcjach chemii przydała się w działaniach praktycznych podczas wykonywania własnoręcznie kolorowych i pachnących mydełek.

Zwieńczeniem zajęć był spacer oraz piknik na terenie zespołu pałacowo – parkowego. Dziękujemy Restauracji Koncertowa oraz Stowarzyszeniu „Łowcy Uśmiechu” za przygotowanie koszy piknikowych dla uczestników wycieczki.