27 marca to bardzo ważna data dla wszystkich ludzi teatru, a także miłośników tej sztuki, bowiem tego dnia mają oni swoje święto.

            Z tej okazji wspólnie z wychowankami Kliniki Psychiatrii przygotowaliśmy afisz teatralny, na którym pojawiły się aktualne spektakle lubelskich teatrów repertuarowych. Bo warto wiedzieć, co jest grane! Nie mogło również zabraknąć polskiego orędzia na MDT, którego autorem w tym roku był reżyser Jakub Skrzywanek.

            Następnie przeszliśmy do sedna obchodów, a mianowicie do przygotowania inscenizacji teatralnej wiersza Jana Brzechwy pt. ‘”Kwoka”. Postanowiliśmy się zmierzyć z konwencją teatru kukiełkowego. Wychowankowie samodzielnie stworzyli pojawiające się w wierszu zwierzęta – tak powstały barwne, oryginalne postaci kwoki, osła, krowy, świni i barana. Nie zapomnieliśmy również o elementach scenografii.             Gotowe kukiełki wspaniale prezentowały się na tle specjalnie przygotowanej na tę okoliczność sceny,   Dzięki naszym wychowankom, którzy animowali je z dużą zręcznością i aktorskim zacięciem, powstała efektowna i pełna humoru inscenizacja!

                                                                                                                                                          Oprac. Paulina Połowniak-Gozdek