Wizyta Policji na Oddziale Psychiatrycznym

18 stycznia policjantki z Komendy Miejskiej – Wydziału Prewencji w Lublinie przeprowadziły na Oddziale Psychiatrycznym prelekcję na temat bezpieczeństwa podczas ferii. W trakcie spotkania funkcjonariuszki mówiły o zagrożeniach związanych z Internetem, bezpieczeństwie w sieci, zagrożeniach hejtem w cyberprzestrzeni. Uczniowie dowiedzieli się, że mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za umieszczanie w Internecie treści zawierających obelgi, groźby lub mowę nienawiści.

Policjantki ostrzegły także przed nawiązywaniem kontaktów z ludźmi, którzy udając przyjaciół mogą wykorzystać w nieuczciwy sposób nasze dane osobowe czy chęć niesienia pomocy innym.

Przypomniane zostały też reguły bezpieczeństwa jakie należy zachować w drodze, zasady poruszania się po ulicy, chodniku, ponadto podkreśliły, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Na zakończenie każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową oraz zakładkę do książki z numerem alarmowym 112.