Wielkanoc jest bardzo ważna w polskiej tradycji i świętuje się ją w całym kraju. Pragnąc przybliżyć uczniom pochodzące z Lubelszczyzny przeróżne tradycje wielkanocne nauczyciele przeprowadzili cykl lekcji, na których poznawano obrzędy i zwyczaje ludowe przekazywane z pokolenia na pokolenie. 

Następnie zorganizowaliśmy warsztaty wielkanocne – uczniowie mieli do dyspozycji szeroki wachlarz materiałów plastycznych: ażurowe dekoracje świąteczne, cekiny, kolorowe kartony, naklejki, kwiatuszki, motyle, symbole świąteczne i wiele innych.

Zajęcia okazały się wspaniałym pomysłem na rozwijanie wyobraźni, twórczej aktywności i ekspresji plastycznej, a efektem pracy uczniów były przepiękne kartki świąteczne, które zostaną przekazane personelowi medycznemu i sympatykom szkoły.

Wszystkim życzymy radosnych, rodzinnych, przepełnionych miłością  i życzliwością  Świąt Wielkanocnych!!!!

                                                          Opracowanie: B. Woszczek, A. Boczek, A. Grabarska, M. Rutkowska – Czępińska