Warsztaty kulinarne „Trzymaj Formę!”

Mając na uwadze zdrowie i dobre samopoczucie naszych podopiecznych, w ramach realizacji ogólnopolskiego programu „Trzymaj Formę!” w dniu 2 marca na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne na temat wpływu diety na ogólną kondycję psychofizyczną człowieka. Rozmawialiśmy na temat zasad zdrowego stylu życia oraz analizowaliśmy budowę piramidy zdrowego stylu życia. Następnie oglądaliśmy film poruszający kwestie wpływu diety na dobre samopoczucie i dobrostan psychiczny człowieka. 

Uczniowie dowiedzieli się jak komponować posiłki, aby zawierały one produkty wspierające prawidłowe funkcjonowanie organizmu i poznali konsekwencje wynikające z nieprawidłowej diety. Prawidłowo skomponowany posiłek może niwelować objawy gorszego samopoczucia, a nawet łagodzić stres. W diecie nie może zabraknąć oczywiście owoców, warzyw oraz zdrowych przekąsek typu orzechy, pestki dyni, rodzynki itp.

W miłej, życzliwej atmosferze, w duchu zespołowej pracy promowaliśmy postawy prozdrowotne. Samodzielnie wykonany posiłek smakował wyśmienicie.                                     

 Smacznego!!!

  Opracowanie: A. Boczek, M. Rutkowska – Czępińska