Dzień 14 lutego kojarzy się wszystkim nierozerwalnie ze świętem zakochanych.

Jednak w budowaniu relacji z drugim człowiekiem ważną rolę odgrywają uczucia, którymi obdarzamy nas samych.

Postaraliśmy się, aby ten dzień zyskał nieco szersze znaczenie dla naszych uczniów, przebywających na Oddziale Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży SPSK nr 1 oraz na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży szpitala neuropsychiatrycznego. Chcieliśmy,  aby uświadomili sobie, jak ogromne znaczenie ma ich stosunek do samych siebie, samoakceptacja i  wyrozumiałość.

Tradycja obchodzenia Walentynek stała się dla uczniów szkoły okazją do rozmów, refleksji,  podzielenia się spostrzeżeniami, obawami i radościami…

Początkiem długich i ciekawych dyskusji nauczycieli z uczniami stało się motto:

„Miłość do siebie to podstawa wszystkich relacji”

Na naszych uczniów w tym dniu czekały również smaczne niespodzianki: walentynkowe słodkości oraz pizza. Dzięki nim ten dzien stał się o wiele sympatyczniejszy, a uczniowie choć na chwilę mogli zapomnieć
o chorobach.

W imieniu uczniów składamy podziękowania naszym Darczyńcom, którzy zechcieli ufundować pyszny poczęstunek:

Cukierni „ Sowa” , ul. Koncertowa 4D

oraz

Pizzerii  Napoleońskiej, ul Harnasie 7A

Magda R.

Renata Z.

Agnieszka B.

Monika R. K.

Katarzyna F.