W biało-czerwonych barwach – warsztaty florystyczne z okazji Święta Niepodległości

Innowacja Pedagogiczna„Kwiaty, natura, sztuka i rękodzieło”

Za moment będziemy świętować Dzień Niepodległości, dlatego na naszym oddziale odbyły się warsztaty florystyczne, w trakcie których młodzież zdobywała wiedzę na temat tego, jak stworzyć kompozycje kwiatowe na korze w patriotycznych barwach.

Uczniowie poznali narzędzia pracy, których używa florysta oraz zapoznali się            z materiałem roślinnym i technicznym. Łączyli świat roślin i sztuki. Manualne zajęcia florystyczne były okazją do stworzenia czegoś wyjątkowego, odskocznią od problemów zdrowotnych i skutecznym relaksem. Stanowiły również zachętę do odkrywania nowych pasji. Podczas warsztatów nasi wychowankowie uczyli się precyzji i cierpliwości, a także pobudzali swoją kreatywność. Mamy też nadzieję, że oprócz walorów patriotycznych warsztaty dały im nową energię do walki z codziennymi trudnościami.