„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

                             Czesław Janczarski „Barwy ojczyste”

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest obchodzone 2 maja, co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić  tę uroczystość poprzez wywieszenie biało- czerwonych barw np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.

My także postanowiliśmy upamiętnić Święta Majowe –
zajęcia poświęcone poznawaniu naszych symboli narodowych
i najważniejszych miejsc w Polsce, były wspaniałą okazją,
by uzmysłowić przedszkolakom rolę i znaczenie takich słów jak: Ojczyzna i Patriotyzm. Dzieci podczas wspólnej zabawy i nauki, miały okazję poznać historię polskiej flagi, zrozumieć jej znaczenie oraz konieczność szanowania symboli narodowych.

Zajęcia były doskonałą okazją do wzbogacenia wiedzy o polskich tradycjach
i wartościach, poznania symboli narodowych oraz budzenia patriotyzmu wśród najmłodszych.

Opracowanie :  E.Danielak, M.Orłowska