Świąteczne spotkanie w Klinice Psychiatrii

Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia,

jest taka noc, co smutek w radość przemienia

jest taka siła, co spełnia marzenia….

To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

W środę, 20 grudnia w klinice przy ul. Głuskiej odbyło się świąteczne spotkanie z naszymi uczniami. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły nas krótkie występy wokalne młodzieży z oddziału.

Niestety nie wszyscy Wigilię i Boże Narodzenie mogą spędzić w domu. Dlatego też nasi serdeczni przyjaciele –  nauczyciele Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie, jak co roku przygotowali dla naszych uczniów przebywających w szpitalu w okresie świąteczno – noworocznym gwiazdkowe prezenty. Dzięki ich wysiłkom oraz hojności  rodziców i uczniów szkoły każdy pacjent otrzymał przepiękne podarunki: zestawy kosmetyków, artykuły szkolne oraz słodycze. Prezenty przekazała Wicedyrektor ZS nr 12- pani Aneta Dams razem z Pedagog Specjalną – panią Anną Czubak.

Serdecznie dziękujemy społeczności Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie za wspaniałe prezenty, które sprawiły radość dzieciom i młodzieży. Wasza hojność i życzliwość wprowadziły świąteczny nastrój, tworząc niezapomniane chwile radości i uśmiechu. Dziękujemy za podzielenie się magią Świąt Bożego Narodzenia oraz za wsparcie.

Tego dnia z naszymi uczniami spędziliśmy również magiczne popołudnie, tworząc piękne kartki świąteczne. Ich kreatywność rozkwitła, stoły zapełniły się  kolorami, szablonami i brokatami. Każda wykonana kartka była niepowtarzalna, pełna serca i radosnej twórczości naszych artystów. Redagując życzenia młodzież przekazała wyrazy radości i miłości, którymi chciała się podzielić z innymi w tym wyjątkowym okresie.

Tegoroczne spotkanie upłynęło nam w przyjaznej , świątecznej atmosferze, było też chwilą wytchnienia od codzienności. Pozwoliło nam przede wszystkim poczuć magiczną atmosferę zbliżających się świąt.

                                                                                                          opracowanie : Magda R.