W dniu 1 października 2022 roku (sobota) w Klinice Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie odbyło się przedstawienie pt. „ Świat według Czochera”. Znakomity gość zawitał do pacjentów i uczniów szkoły szpitalnej na zaproszenie nauczycieli – wychowawców zespołów szkolnych.

O przedstawieniu: „ …. to improwizowana próba spektaklu, który nigdy nie będzie miał oficjalnej premiery, bowiem rutyna niszczy zdrowy śmiech i spontaniczne reakcje, a właśnie one są gwarancją dobrej zabawy i podstawą poczucia humoru….”

Godzinne spotkanie z Czocherem i Panem Cytrynką dostarczyło dzieciom sporo niezapomnianych wrażeń. Zgrany duet nawiązał świetny kontakt z publicznością. Spektakl obfitował w żarty słowne, piosenki, zawierał elementy pantomimy, iluzji i żonglerki. Uśmiechnięte buzie dzieci i młodzieży (bo i starsze dzieci uczestniczyły w spektaklu) to najlepszy dowód na to, że impreza była udana.

Nas, nauczycieli, cieszy również to, że oprócz zadowolonych, radosnych dzieci udało się również rozbawić ich rodziców. Uśmiechy na ich twarzach to widok bezcenny.

Wszyscy pożegnali Czochera z żalem ale on obiecał, że nasz oddział i jego pacjentów jeszcze kiedyś odwiedzi. Nie mówimy więc „do widzenia” ale „do zobaczenia” kiedyś……

Obejrzyjcie zdjęcia i krótkie filmiki z tej niesamowitej imprezy.

                                                                                                  

  Opracowanie:

                                                                                                    Dorota Krzemińska- Chobotow

                                                                                                              Monika Krasnodębska

                                                                                                              Piotr Cholewa