Spotkanie opłatkowe w filii szkoły

Święta Bożego Narodzenia to czas, który zazwyczaj spędza się z najbliższymi, pełen ciepła i miłej atmosfery. Na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Neuropsychiatrycznego każdego roku organizowane jest spotkanie opłatkowe. Uczniowie, ksiądz kapelan, lekarze, psycholodzy, pielęgniarki, terapeuci i nauczyciele gromadzą się, aby wspólnie celebrować te świąteczne chwile. Odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pańskim, śpiewanie kolęd i pastorałek tworzy podniosły nastrój, a wiersze bożonarodzeniowe recytowane przez dzieci skłaniają do refleksji. Dzieląc się opłatkiem, wszyscy tworzą atmosferę bliskości i serdeczności, umacniając więzi społeczności szkolnej i szpitalnej.

To wyjątkowe spotkanie wniosło radość i ducha Świąt do serc wszystkich uczestników.

Wesołych Świąt!

Opracowała:

Renata Z.