Mając na uwadze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych uczniów, w ramach projektu „Zdrowie i życie jako fundamentalne wartości” w dniu 12 stycznia w naszej szkole gościliśmy Policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Komendy Miejskiej z Wydziału Prewencji. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi tematyka spotkania była bardzo aktualna i na czasie.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w dyskusji na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Zaprezentowano opaski odblaskowe, pokazując gdzie i w jaki sposób można je zakładać, aby zminimalizować zagrożenie. Policjanci omawiali z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegano przed zabawami w pobliżu dróg, wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. W formie prezentacji multimedialnej i interaktywnych ćwiczeń omówiono zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach życiowych, w domu, w szkole, na drodze, na stokach, w sieci.

Spotkanie z Policjantami cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie zadawali  gościom pytania, ale także wykazali się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa.

Życzymy wszystkim, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo, radośnie i bezpiecznie!!!!