24 kwietnia 2023 roku gościliśmy nietypowy zespół aktorski. Na zaproszenie dyrektora Szkoły Przyszpitalnej Pana Krzysztofa Barana już kolejny raz przyjechali do nas nauczyciele Społecznych Szkół im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, którzy wcielili się w postacie bajkowe. Tym razem nasi podopieczni mogli obejrzeć spektakl pt. „Urodziny pana Andersena” napisany na jubileusz Szkół.

 Na scenie pojawili się między innymi Świniopas, Brzydkie Kaczątko, Dziewczynka z zapałkami, Calineczka. Odwiedziny baśniowych bohaterów, którzy przynosili prezenty dla pisarza, przyjmowała zdezorientowana Woźna. Zabawny scenariusz, piękne, barwne stroje i  pełna emocji gra aktorska została nagrodzona  gromkimi brawami i uśmiechniętymi twarzami naszych uczniów.   Dziękujemy za dostarczenie pięknych wrażeń artystycznych nie tylko naszym uczniom, ale również ich rodzicom i personelowi medycznemu.  

Mamy nadzieję, że do zobaczenia ponownie!!!!