Miesiące maj i czerwiec, to czas gdy obchodzimy święta: mamy, mamusi, mamuni, taty, tatka, tatusia, dziecka, córeczki, córuni, synka, synia – rodzinki, rodziny. To szczególne dni – piękne i pełne wzruszeń. Zapewne często zastanawiamy się jakie upominki przygotować z okazji ich święta, dlatego nauczyciele szkoły przyszpitalnej wyszli
z wieloma inicjatywami.
W poprzednich dniach wychowankowie wykonali kolorowe laurki i kartki z życzeniami dla swoich rodziców, a dzisiaj – wspaniałe kwiatowe dary. 

Już fakt, że dzieci będą robić prezenty dla rodziców był radosny ale jeszcze większą frajdę sprawiła im możliwość samodzielnego sadzenia roślin. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z materiałami pochodzenia naturalnego
i możliwością „pobrudzenia rączek”. Wykonane przez nich prace – wiosenno – letnie nasadzenia, były niepowtarzalne, wyjątkowe, cudowne
i wielobarwne.

Warsztaty florystyczne oprócz nabywania praktycznych umiejętności sadzenia i pielęgnowania kwiatów dały dzieciom teoretyczne podstawy wiedzy o pracy ogrodnika i florysty. Poznały nazwy roślin i sposoby ich pielęgnacji
i zastosowania.

Zajęcia spotkały się z wielkim entuzjazmem dzieci a także obserwujących rodziców, co skłoniło nas
do przeprowadzenia całego cyklu zielonych warsztatów i zaplanowania ich jeszcze na czas wakacji.

Nie byłoby to możliwe gdyby nie nasi kochani sponsorzy: firma – Florexpol oraz Stowarzyszenie Łowcy Uśmiechów, którzy już kolejny rok wspierają nasze działania ogrodniczo-florystyczne.