Obchody Dnia Chorego w filii szkoły i w klinice

 

Spotkania, które odbywają się od 32 lat z okazji Światowego Dnia Chorego na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie, na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości szkolnych organizowanych w szpitalu. W tegorocznym wydarzeniu uczestniczyli: ks. prałat Tadeusz Pajurek – prezes Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym Misericordia, ks. Jerzy Cieślicki rektor kościoła pod wezwaniem św. Judy Tadeusza, ks. Tomasz Łozowski – kapelan szpitala. Uczniowie zaprezentowali krótki występ. Recytowane wiersze ks. Jana Twardowskiego przeplatane były wspólnym śpiewem, przytoczono również słowa z orędzia papieża Franciszka: „Pierwszą formą opieki, jakiej potrzebujemy w chorobie, jest bliskość pełna współczucia i czułości. Dlatego opieka nad chorym oznacza przede wszystkim troskę o jego relacje”.

Ks. prałat Tadeusz Pajurek dziękował wszystkim tym, którzy codziennie realizują swoją niełatwą misję pomocy dzieciom i młodzieży na tym oddziale: lekarzom, pielęgniarkom, terapeutom, personelowi pomocniczemu, nauczycielom, wychowawcom, wolontariuszom. Nasi goście obdarowali małych pacjentów prezentami przekazanymi przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym Misericordia.

W ferie uczniów filii szkoły i Oddziału Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży odwiedzili goście z Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Ks. Paweł Zdybel – zastępca dyrektora Caritas wraz z pracownikami wręczył paczki naszym podopiecznym, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

 

https://lublin.caritas.pl/xxxii-swiatowy-dzien-chorego/

 

Nad przygotowaniem i przebiegiem wydarzeń czuwały:

Renata Z.

Magdalena R.