Narodowe Czytanie, to przepiękne wydarzenie, które organizowane jest już od 11 lat. Jego celem jest promocja czytelnictwa i polskiej literatury. Rok 2022 został uznany Rokiem Romantyzmu Polskiego, z tego powodu wybór autora nie mógł być inny. Podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania w całej Polsce w tym także u nas
we wszystkich filiach Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, prezentowane było dzieło Adama Mickiewicza – “Ballady i romanse”. W zbiorze znajduje się 14 utworów,
z których młodzież wybrała najciekawsze m.in. „Pierwiosnek”, „Romantyczność”, „Świteź”, „Świtezianka”, „Powrót taty” czy „Pani Twardowska”. Wydarzenie to swoim głosem i obecnością wsparli rodzice i nauczyciele szkoły. Nastrój narodowego czytania wzmocniły wianki uplecione z polnych i ogrodowych kwiatów, w których nasi wychowankowie interpretowali utwory A. Mickiewicza.

Fotorelacje z powyższego wydarzenia znajdują się poniżej.