W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, na kilka dni przed końcem roku szkolnego, zagościł prawdziwie wakacyjny nastrój, przywodzący na myśl wyprawy do egzotycznych miejsc. Odwiedziło nas bowiem dwoje wspaniałych artystów: Lydie Charlotte Kotlinski – znakomita wokalistka i instruktorka śpiewu oraz multiinstrumentalista – Michał Kaczor, którzy zabrali nas w fascynującą podróż dookoła świata.

         Podczas 45-minutowej audycji muzycznej usłyszeliśmy utwory z różnych zakątków naszego globu, jak choćby kołysankę z Argentyny, żartobliwą piosenkę z Mali, czy liryczną pieśń z Francji. Niezwykły głos Lydie, który mienił
się przeróżnymi barwami dźwięku, w zależności od charakteru wykonywanego utworu oraz brzmienie tradycyjnych, egzotycznych instrumentów, między innymi: lutni tureckiej, kalimby, czy derboki, przenosiły słuchaczy do odległych krain, zaś sposób wykonania pieśni był tak sugestywny, że można było czerpać z nich wiedzę o danym rejonie świata nawet bez znajomości słów! – choć wykonawcy zadbali również o tłumaczenie.

         Uczestnicy audycji mieli  możliwość przyłączyć się do wykonawców i wspólnie wykonać wybrane utwory. Przekonaliśmy się przy tym, jak wiele instrumentów mamy do dyspozycji – oprócz głosu możemy przecież wykorzystać dłonie, kolana, stopy, czy klatkę piersiową, a to już całkiem pokaźny zestaw perkusjonaliów!

         Zarówno wychowankowie, jak i nasi goście wynieśli z tego spotkania wiele ciekawych wrażeń i cennych doświadczeń. Serdecznie dziękujemy! Z niecierpliwością czekamy na kolejne nasze spotkanie!