MIKOŁAJKI NA ODZIALE PSYCHIATRYCZNYM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ
NA ODDZIALE PSYCHIATRII DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

We wtorek, 5 grudnia długo oczekiwany Gość przybył na Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Neuropsychiatrycznego w towarzystwie wyjątkowych pomocników – księdza prałata Tadeusza Pajurka –  prezesa Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”, księdza Mariusza Karczmarczyka – dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy „Misericordia” oraz księdza Tomasza Łozowskiego -kapelana Szpitala Neuropsychiatrycznego.

Ksiądz Prałat opowiedział zgromadzonym o Świętym Mikołaju biskupie Miry, patronie między innymi dzieci, cukierników i żeglarzy.

Podczas wspólnej zabawy śpiewaliśmy kolędy oraz świąteczne piosenki.

Dobroduszny staruszek nie zapomniał o najbardziej oczekiwanym przez dzieci punkcie spotkania, czyli wręczeniu upominków.

Na zakończenie serdecznie podziękowaliśmy naszym gościom za przybycie i przekazane upominki.

Kolejnego dnia Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami odwiedził  uczniów na Oddziale Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Młodzież z wielkim entuzjazmem czekała na przybycie naszych gości. Mikołaj hojnie obdarował  wszystkich prezentami. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Uczniowie i nauczyciele dziękują za otwartość serca ofiarodawcom, którzy zasponsorowali tegoroczne upominki:

Firmie „DAMAR”  Marek Danielak

Firmie „GMT GAZ Sp. z o.o.”

Cukierni „SOWA”

Charytatywnemu Stowarzyszeniu Niesienia Pomocy Chorym „MISERICORDIA”

oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznych mikołajek.

Opracowanie

Magdalena R., Renata Z.