Jak co roku na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Neuropsychiatrycznego odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Spotkania te odbywają się nieprzerwalnie od ponad 30 lat. Zabawie przewodniczył prezes Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym Misericordia ks. prałat Tadeusz Pajurek. Wspólny śpiew, recytowanie wierszy, występy dzieci, to stałe elementy mikołajkowej zabawy.

Ks. Paweł Bartoszewski, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Misericordia, przedstawił zebranym historię Mikołaja biskupa Miry oraz  zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania. Każdy z uczestników mógł zagrać w orkiestrze Świętego Mikołaja, w ruch poszły piszczałki, grzechotki, dzwoneczki, bębenki. Zawsze najbardziej wyczekiwanym momentem uroczystości jest wręczenie prezentów przez Świętego Mikołaja.

Na zakończenie dzieci i młodzież podziękowały za przekazane prezenty i wręczyły wszystkim gościom samodzielnie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe, życząc dobrych Świąt Bożego Narodzenia.