Jak co roku 20 marca włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Szczęścia, bo któż z nas nie chce być szczęśliwym? To dobry moment aby zatrzymać się i zadać sobie pytanie – Czym dla mnie jest szczęście? Kiedy czujemy się radośni, szczęśliwi i spełnieni życiowo? Co to jest dobrostan psychiczny? Dążenie do szczęścia jest jednym z celów człowieka, jednakże dla każdego szczęście może znaczyć coś innego … zdrowie, pogoda ducha, dobre relacje z najbliższymi, życie jako wartość sama w sobie, rozwijanie pasji i zainteresowań, poczucie bezpieczeństwa, radość w pomaganiu i wspieraniu innych itd. itp. Długo jeszcze można wymieniać. Nie ma jednej uniwersalnej recepty na szczęście, każdy sam musi odnaleźć swoją drogę do dobrego samopoczucia, samorealizacji i spełnienia. O tym rozmawialiśmy z naszymi podopiecznymi w Klinice Psychiatrii i Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w ramach zajęć wychowawczo – profilaktycznych. Omówiono czynniki, które poprzez oddziaływanie na układ hormonalny wywierają realny wpływ na ludzki dobrostan. 

Uczniowie zaprezentowali swoje literacko – wizualne recepty na szczęście.

Realizatorzy przedsięwzięcia: A. Boczek, A. Maciuk, K. Kleniewska, M. Rutkowska- Czępińska, P. Połowniak – Gozdek, K. Baran.