MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA  PUCHATKA

,,  Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje”.

,, Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś”.

,, A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś
nigdy nie znika” .

 

   Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy to bohaterowie popularnych wśród dzieci i młodzieży książek  Alana Aleksandra Milnea. Autor opisuje w nich przygody garstki przyjaciół  ze Stumilowego Lasu, jakże różnych pod względem charakteru , z  wadami, pomiędzy którymi zdarzają się różne kłótnie i spory, ale  stanowiących  zgraną paczkę  na dobre  i na złe.   

    18 stycznia  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Do obchodów  tego dnia przyłączyli się również wychowankowie naszej szkoły. Dzieci i młodzież z  Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz  Filii Szkoły  czytała  wybrane fragmenty  książek  o przygodach Kubusia Puchatka oraz wykonała do nich wspaniałe ilustracje. Nie zabrakło również dyskusji o  tym czym  miłość, przyjaźń i wzajemne zaufanie.

opracowały K. Kleniewska, A. Boczek