Malujemy # Kamyczki

Wycinanie, klejenie i rysowanie na kartkach już było wiele razy, dlatego ostatnio  spróbowaliśmy czegoś nowego, a mianowicie –  malowania kamieni. Razem z uczniami naszej szkoły pozbieraliśmy kamienie, a następnie pomalowaliśmy je tworząc na nich prawdziwe dzieła sztuki.

Do ozdabiania kamyków użyliśmy farb akrylowych, które dobrze wnikają w ich porowatą powierzchnię. Mniejsze elementy zaznaczyliśmy i pokolorowaliśmy niezmywalnymi markerami, które są dostępne w wielu kolorach.

Malowanie kamieni to nie tylko technika plastyczna, ale też Ogólnopolska Zabawa #Kamyczki, do której chętnie przyłączyli się uczniowie naszej szkoły. Pomalowane opisaliśmy kodem pocztowym swoich miejscowości oraz hasłem – #kamyczki, następnie dzieci zobowiązały się pozostawić je w czasie wakacyjnych podróży.

Uważnie patrzcie pod nogi i dookoła siebie. Kamyczki mogą być wszędzie!

Znalazłeś/aś pomalowany kamyczek? I co dalej?

Zgłoś znalezienie na grupie FB #kamyczki. Zrób zdjęcie kamyczka i dodaj post. W treści wpisz miejsce znalezienia oraz kod pocztowy widoczny na kamyczku. Autor czeka! Kamyczek weź ze sobą, przenieś w inne miejsce i pozwól odkryć go innym! Wędrujące kamyki potrafią przemieszczać się po całym kraju, a nawet i poza jego granicami.

Zapraszamy do przyłączenia się do ogólnopolskiej zabawy #kamyczki