28 kwietnia w naszej szkole zorganizowano symboliczne obchody dni 1-3 maja, które odbyły się w formie warsztatów.

            1 maja to Święto Pracy, międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzony na całym świecie od 1890 roku. Nauczycielki podzieliły się z uczniami wspomnieniami na temat tego, jak obchodzone było to święto w czasach ich młodości. W celu ilustracji zagadnienia dzieci i młodzież obejrzały krótki film z pochodów pierwszomajowych.

            2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, polskie święto obchodzone od 2004 roku. Flaga jest naszym symbolem narodowym i powinniśmy ją otaczać szczególnym szacunkiem. W związku z tym uczniowie zapoznali się z symboliką flagi polskiej, młodsze dzieci zaś wykonały flagi.

            Najwięcej uwagi poświęcono Uchwaleniu Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Konstytucja była wyrazem nadziei Polaków na odrodzenie silnego i demokratycznego Państwa Polskiego. Nauczycielka historii przybliżyła uczniom znaczenie konstytucji oraz sylwetki najważniejszych bohaterów, którzy przyczynili się do utworzenia tego aktu prawnego.

            Na koniec uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat świąt majowych rozwiązując quizy, krzyżówki oraz inne łamigłówki.

M.R-K

N.S-W

B.T-W

M.R