Nie ma chyba nic przyjemniejszego, niż otrzymać świąteczne życzenia od bliskiej osoby… Zwłaszcza gdy jesteśmy w szale przedświątecznych porządków, zakupów i przygotowań! Ale nie za pomocą wiadomości SMS, czy innych cyfrowych komunikatorów, które zdominowały współczesny sposób wymiany informacji, ale w postaci własnoręcznie wykonanej, papierowej kartki!

Wiedzą o tym nasi wychowankowie, którzy z ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością wykonywali kartki świąteczne. Zaproponowana przez nas metoda scprappbookingu, czyli ręcznego tworzenia i dekorowania, daje bardzo duże możliwości samodzielnego wykonania i ozdobienia kartki z życzeniami, bez konieczności posiadania wybitnych zdolności plastycznych – co zachęciło i ośmieliło również tych uczniów, którzy nie czuli się pewnie w dziedzinie twórczości hand made.

Własnoręczne wykonanie kartki świątecznej daje wiele radości i poczucia sprawczości, dlatego wierzymy, że dzięki temu piękna tradycja wysyłania życzeń świątecznych na kartkach zostanie ocalona.