Lato zamknięte w ramce

Kontakt z kwiatami oraz prace manualne są dla nas sposobem na zajęcia terapeutyczne dla wszystkich dzieci, które przebywają w szpitalu dziecięcym w Lublinie. To jeden z wielu sposobów na oderwanie małych pacjentów od problemów zdrowotnych i miły sposób na wspólne spędzenie czasu. To także propozycja na wzbudzenie u nich nowych zainteresowań. Do stworzenia oryginalnych prac wystarczyła odrobina wyobraźni i szczypta zaangażowania. Przydała się również ramka na zdjęcia, w której umieściliśmy kwiaty polne, trawy, zboża, liście oraz nożyczki. Prawda, że nie brzmi skomplikowanie?

W rzeczywistości stworzenie tego typu dekoracji było jeszcze łatwiejsze! Ramka przypominająca ukwieconą łąkę pozwoliła wychowankom poczuć wakacyjny klimat wszystkimi zmysłami. Szczególną uwagę zwróciliśmy na ekologiczny aspekt zajęć, wykorzystując do kompozycji stare ramki, gdyż każdy przedmiot zasługuje na drugie życie, a nawet zmianę swojego pierwotnego przeznaczenia. Kolejną zaletą ramki z suszonymi kwiatami była jej wielofunkcyjność. Tego typu dekoracje można zawiesić na ścianie albo postawić na komodzie czy stole, można także podarować ją w prezencie, tak aby lato gościło długi czas!

Zajęcia odbyły się w ramach projektu  „Ekologia  – inspiracja do działania”.