Las w słoiku

Kontakt z naturą dla uczniów naszej szkoły a zarazem pacjentów szpitala jest bardzo ważny. Obserwacja przyrody uspokaja i zapewnia im oderwanie się od problemów i stresu spowodowanego hospitalizacją. Pobyt w szpitalu utrudnia codzienny kontakt z naturą, dlatego przygotowaliśmy dla naszej młodzieży wyjątkowe warsztaty.

„Las w słoiku” to zajęcia, podczas których pokazaliśmy jak stworzyć swój własny ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. W trakcie warsztatów przedstawiliśmy poszczególne etapy pracy nad leśnym słoikiem, zapoznaliśmy z gatunkami roślin, które zostały umieszczone w kompozycji oraz przekazaliśmy wiele przydatnych informacji na temat ekologii. Wyjaśniliśmy co sprawia, że taki mini las żyje i jest w stanie utrzymać się latami. Tworzenie miniaturowego lasu nie tylko poszerza wiedzę na temat leśnej flory lecz jest także świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych i kreatywnego spędzenia czasu wolnego.