W Filii szkoły w ramach cyklicznych zajęć rozwijających kreatywność i wzmacniających pewność siebie oraz poczucie własnej wartości  prowadzone są warsztaty plastyczno–techniczne. Podczas październikowych zajęć zaproponowaliśmy dzieciom różne techniki rozwijające wyobraźnię, o poziomie trudności dostosowanym do ich umiejętności. Dzieci same instynktownie sięgają po te techniki, dzięki którym mogą się wykazać i sprawia im to ogromną przyjemność. Bardzo chętnie pracują z nowymi, niecodziennymi materiałami i są przy tym niezwykle kreatywne. Będąc w szpitalu i mierząc się codziennie z trudnościami, jakie napotykają na swojej drodze, potrzebują  zapomnieć o  kłopotach i rozładować napięcie, co umożliwia udział w tego typu warsztatach.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji z naszych zajęć.

K. Kleniewska, P. Twardowski