Dzieci dysponują ogromnym potencjałem. W okresie dorastania ujawniają się w nich określone predyspozycje. Rolą wychowawców jest wspierać młodych ludzi w odkrywaniu i rozwijaniu talentów, dlatego też na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych podsuwamy im różne pomysły i techniki plastyczne oraz podpowiadamy  im pewne rozwiązania.

To co stworzą jest wytworem ich wyobraźni i emocji. Każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego. Staramy się, aby dzieci  z mniejszymi umiejętnościami używały technik mniej wymagających, ale dających nie mniejszą satysfakcję. Bywa, że dzieci nie od razu podejmują działanie, ale widząc efekty pracy swoich kolegów i koleżanek podejmują  wysiłek.

Podczas lutowych warsztatów dzieci bardzo chętnie sięgały po materiały plastyczne tj. farby akrylowe, farby do szkła, czy tworzyły  postacie  mozaikowe z kolorowych puzzli. Najbardziej jednak dzieciom przypadło do gustu malowanie na płótnie. Miło jest popatrzeć, jak młodzi ludzie są dumni z siebie i swoich osiągnięć.

ZAPRASZAMY do obejrzenia prac  uczniów naszej szkoły!!!

                                                                                                K.Kleniewska