Koralikowy zawrót głowy, czyli wakacyjna biżuteria hand made

W środę 19 lipca, w ramach wakacyjnego cyklu warsztatów rękodzielniczych, odbyły się zajęcia, podczas których wykonywaliśmy biżuterię. Naszym tworzywem były włóczki, drewniane koraliki w różnych kolorach i rozmiarach, metalowe zawieszki, czy szklane paciorki. Wszystkie te precjoza, które – nomen omen – już wcześniej były elementami innych ozdób, dzięki fantazji naszych podopiecznych, otrzymały “nowe życie”.

Nasi wychowankowie z zapałem zabrali się do dzieła! Jak się przy tym okazało, tworzenie biżuterii to nie tylko kobieca domena – również chłopcy, a nawet tatusiowie, pracowicie nawlekali koraliki .

W efekcie powstało wiele barwnych naszyjników, bransoletek i pierścionków – a każdy jedyny
i niepowtarzalny…

Niech moc połączonych koralików będzie z Wami!