Konkurs kulinarny „SMACZNIE GOTUJĘ – ŻYWNOŚCI NIE MARNUJĘ” – wyniki

W ramach realizacji programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” nasi uczniowie wzięli  udział w konkursie kulinarnym „SMACZNIE GOTUJĘ – ŻYWNOŚCI NIE MARNUJĘ”. Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lublinie;  Patronat Honorowy nad konkursem objął Lubelski Kurator Oświaty.

Praca konkursowa polegała na przygotowaniu przepisu kulinarnego, smacznego, sprawdzonego, o dużym walorze prozdrowotnym. Przygotowaliśmy sałatkę brokułową z kurczakiem. Z radością informujemy, że praca kulinarna naszych podopiecznych otrzymała wyróżnienie specjalne!

Serdecznie gratulujemy!!!!

Poniżej praca konkursowa

Pyszna sałatka brokułowa z kurczakiem

SKŁADNIKI:

  • 1 brokuł
  • 1 podwójny filet z kurczaka
  • 3 dag suszonych śliwek
  • 3 dag pestek słonecznika lub/i dyni
  • 2 cebule
  • 4 łyżki jogurtu naturalnego
  • kilka kropli soku z cytryny
  • sól ziołowa, pieprz

                                                                                                                                                                                       A.B.