W ramach realizacji programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” oraz innowacji „Promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia” nasza placówka wzięła udział w konkursie kulinarnym „SMACZNIE GOTUJĘ – ŻYWNOŚCI NIE MARNUJĘ”. Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lublinie.

Główne cele konkursu:

  • edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej,
  • wzbudzenie kreatywności i zainteresowania samodzielnym przygotowaniem posiłków,
  • rozwijanie umiejętności komponowania posiłków z uwzględnieniem ich wartości odżywczych.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przepisów kulinarnych, smacznych, sprawdzonych, o dużym walorze prozdrowotnym. Wszystkie zaprezentowane prace konkursowe były wykonywane przez naszych uczniów w ramach cyklicznych warsztatów kulinarnych. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się we wrześniu.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy powodzenia!

                                                                                                                                                     Opracowała: A. Boczek