17 kwietnia, po kilku latach przerwy, w szpitalu dziecięcym odbył się Konkurs czytelniczy „Książka – to mój przyjaciel”. Jest on organizowany z myślą o młodych czytelnikach z klas 3 – 6 szkoły podstawowej.
Ideą naszego konkursu jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, pogłębianie ich wiedzy czytelniczej i znajomości lektur, a także prezentowanie ciekawych, być może nieco już zapomnianych, ale wartych uwagi książek dla dzieci polskich autorów. W tym roku sięgnęliśmy po klasyczną pozycję polskiej literatury dziecięcej pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi” Marii Konopnickiej.
Zmagania konkursowe obejmowały szereg zadań, m.in.: zagadki, krzyżówkę, łamigłówki, czy rebusy. Naszym uczestnikom towarzyszyły krasnoludki, które przybyły specjalnie na tę okazję, by dodawać im otuchy i dbać o dobre samopoczucie.
Wszyscy znakomicie się spisali, choć nie było łatwo… Dziękujemy Wam za podjęcie wyzwania i wspólną zabawę, a Laureatom gratulujemy wiedzy! Mamy nadzieję, że książki na zawsze pozostaną Waszymi przyjaciółmi!
oprac. Elżbieta Horbowska-Zaranek

Paulina Połowniak-Gozdek