Rok 2024 ustanowiono „Rokiem Jubileuszu 550lecia Województwa Lubelskiego”. Uhonorowaliśmy to wydarzenie w dniu 22 maja 2024 r Akademią zorganizowaną w auli Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, którą Patronatem Honorowym objął Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego, a patronatem medialnym Dziennik Wschodni.

Podczas uroczystości pan Marcin Szewczak Członek Zarządu Województwa Lubelskiego w imieniu Jarosława Stawiarskiego Marszałka Województwa Lubelskiego wręczył  medale pamiątkowe 550lecia Województwa Lubelskiego  nauczycielkom: p. Dorocie Dobroczyńskiej oraz p. Agnieszce Ciężkiej-Kurdziel.

Oprawa artystyczna przygotowana przez naszych nauczycieli i uczniów przy wsparciu zaproszonych gości: Zespołu Pieśni i Tańca Krzczonów, Katarzyny Sirko oraz Piotra Borutę została przyjęta przez licznie zgromadzoną publiczność z dużym wzruszeniem i entuzjazmem.

        Całość uatrakcyjniła obecność KGW Zagrody i Bychawskiego Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych. Panie na przygotowanych przez siebie stoiskach prezentowały przepiękne rękodzieło oraz zachęcały do degustacji regionalnych potraw. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka 360 Anna Powęska, dzięki której każdy mógł w wyjątkowy sposób upamiętnić swoją obecność podczas powyższej uroczystości.

Ciekawym akcentem była wystawa prac uczestników plastycznego konkursu wojewódzkiego „Piękno Ziemi Lubelskiej”, którego laureaci otrzymali nagrody
i dyplomy z rąk Pań: Barbary Grzesiak Lubelskiej Wicekurator Oświaty,  Kamili Ćwik Dyrektor USzD w Lublinie oraz  Agnieszki Szczebiot Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych przy USzD w Lublinie.

Bardzo dziękujemy partnerom za pomoc w przygotowaniu uroczystości: Piekarni Wojciechów EMTO, Piję Kawę, Piekarni Zubrzyccy, Fotobudka 360 Anna Powęska, Agencji Reklamowej APUS i Stowarzyszeniu „Łowcy Uśmiechów”, Restauracji Koncertowa, Dobrym Stronom, Siedlisku Lawendy, Regionalnej Grupie Obrzędowej.  

Hubert Rodak, wieloletni uczeń szkoły przyszpitalnej  zaprezentował  swoją interpretację wiersza pt. “Krasnystaw” autorstwa  Zbigniewa Dmitrocy