Ja w Internecie

W ramach projektu “Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?” uczniowie z Oddziału Psychiatrycznego uczestniczyli w warsztatach – „Jak radzić sobie ze złością”?

W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z nazwami podstawowych emocji, w tym złości następnie rozpoznawali i nazywali emocje złożone.

Rozmawiali na temat złości, która jest emocją trudną zarówno dla osób doświadczających jej, jak i dla otoczenia. Czy w takim razie jest nam potrzebna? Po co się złościmy? Co można, a czego nie można robić, kiedy odczuwamy złość? 

Następnie obejrzeli mini wykład dotyczący tego, w jaki sposób człowiek radzi sobie z emocjami w zależności od wieku. Pracowali w grupach nad sytuacjami problemowymi trenując różne techniki regulacji. Stworzyli także skaner emocji – narzędzie do analizy stanów emocjonalnych, w tym złości, gniewu i frustracji.

Dzięki warsztatom uczniowie doskonalili umiejętności radzenia sobie ze złością wykorzystując znane sobie techniki regulacji oraz próbowali stosować narzędzia pomagające w radzeniu sobie ze złością, gniewem, frustracją, niechęcią. Rozwijali też umiejętności pracy w grupie.