„W cieniu Holokaustu”

Uczniowie szkoły przyszpitalnej uczestniczyli w wyjątkowej wizycie edukacyjnej w Państwowym Muzeum na Majdanku. Podczas spaceru po terenie byłego obozu koncentracyjnego, w skupieniu wysłuchali opowieści przewodnika o tragicznych losach więźniów, realiach życia w obozie oraz znaczeniu pielęgnowania pamięci o ofiarach Zagłady.Wyjście to stało się pięknym i poruszającym podsumowaniem autorskiego programu nauczycielek historii i języka polskiego „W cieniu Holokaustu. Pamięć i Historia”, który przez cały rok szkolny rozwijał wrażliwość uczniów, uczył empatii oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w kulturze pamięci.Spotkanie z historią w tak autentycznym miejscu pozwoliło młodym ludziom głębiej zrozumieć dramatyzm wydarzeń II wojny światowej oraz znaczenie świadectwa, jakie pozostawiły po sobie ofiary i ocaleni.