Jak co roku 22 kwietnia nasza szkoła włącza się w obchody Dnia Ziemi. Jest to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Z tej okazji co roku przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę.

W ramach obchodów odbył się mini wykład połączony z prezentacją multimedialną pt. „Jak dbając o planetę wpływasz na swoje zdrowie. Plastik w pożywieniu = plastik w Twojej krwi”.

Graliśmy w gry – bingo, memory ekologiczne i tabu, rozwiązywaliśmy krzyżówki i quizy ekologiczne – dzięki którym świetnie się bawiliśmy, ale także utrwalaliśmy zdobyta wiedzę!

Braliśmy udział w konkursie wiedzy ekologicznej „Ziemia – nasz wspólny dom” oraz wykonywaliśmy prezentacje oraz plakaty ekologiczne promujące postawy proekologiczne i prozdrowotne. Ciekawą, twórczą aktywnością ekologiczną było wykonywanie masek antysmogowych.

Małe kroki promujące zdrowy i ekologiczny styl życia sumują się na wielkie działania, dlatego też zajęcia zakończyliśmy przekonaniem, że każdy z nas może zrobić coś, aby pomóc naszej planecieJ

                  Opracowanie: A. Boczek, K. Kleniewska, A. Maciuk, P. Połowniak – Gozdek, M. Rutkowska – Czępińska