Międzynarodowy Dzień Kobiet jest obchodzony w wielu państwach całego świata. Tego dnia uznawane są zasługi wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne.

W Polsce Dzień Kobiet stał się popularny w czasach PRL-u i obchodzony jest 8 marca. Był wówczas obowiązkowo obchodzony we wszystkich zakładach pracy i szkołach. Panie były obdarowywane przedmiotami codziennego użytku: rajstopami, ręcznikami, kawą, a nierzadko również goździkami.

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest w wielu krajach, m.in.       w Albanii, Bułgarii, Brazylii, Rosji, Francji, Portugalii, Rumunii, Stanach Zjednoczonych, na Ukrainie i Białorusi, a także we Włoszech. Rosjanie celebrują ten dzień jako wolny od pracy, a w Chinach kobiety pracują tylko przez połowę dnia. Co ciekawe, w Wietnamie Dzień Kobiet świętowany jest aż dwukrotnie        w ciągu roku.

8 marca  staramy się, aby naszym  kochanym  paniom podziękować  za wszelki trud z ich strony  i wywołać uśmiech na ich twarzach. Z tej okazji nasi wychowankowie przygotowali przepiękne witraże i kwiaty z krepiny.