Z okazji Dnia Dziecka naszych podopiecznych odwiedzili pracownicy i wolontariusze z Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Najpierw dzieci miały okazję poznać historię słonika Bombika, nauczyć się śpiewać o nim piosenkę, a na koniec spotkać się z Bombikiem osobiście. Tego dnia atrakcji było mnóstwo – dzieci śpiewały, tańczyły, dużym  powodzeniem cieszył się też automat z watą cukrową. Każdy nasz podopieczny otrzymał prezent zorganizowany i przekazany przez naszych gości. Wesołość i śmiech nie miały końca, a dzieci czerpały ogromną radość z zabawy i wspólnego świętowania. Spotkania organizowane w Dniu Dziecka mają kluczowy wpływ na dobre samopoczucie i rozwój dzieci, przynosząc im radość i wspomnienia, które pozostaną z nimi na długo.

Prezenty od naszych darczyńców z Caritas otrzymała również młodzież z Oddziału Młodzieżowego Szpitala Neuropsychiatrycznego oraz z Kliniki Psychiatrii SPSK nr 1 w Lublinie.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej działa nieprzerwanie od 31 lat. Od zawsze koncentrowała się na pomocy dzieciom, bo to właśnie one, wysiłek który włożymy w ich rozwój ukształtują naszą przyszłość.powiedział ks. Paweł Tomaszewski, dyrektor lubelskiego Caritas.

Paczki Caritas z okazji Dnia Dziecka

Opracowanie: Renata Z.