Dzień Dziecka w filii szkoły

Dzień Dziecka na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży, któremu przewodniczył ks. prałat Tadeusz Pajurek, prezes Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”, miał głębokie znaczenie dla małych pacjentów. To nie tylko czas na otrzymywanie prezentów, które Stowarzyszenie hojnie ufundowało, ale także moment, by dzieci poczuły się wyjątkowe i docenione. W atmosferze śpiewu, zabaw i konkursów, starannie zorganizowanych przez nauczycieli, dzieci mogły na chwilę zapomnieć o swoich trudnościach i cieszyć się beztroską zabawą. Takie wydarzenia odgrywają kluczową rolę w ich terapii, wzmacniając poczucie wspólnoty, budując pozytywne wspomnienia oraz pomagając w integracji społecznej. Uśmiech na ich twarzach i radość, którą przeżywały, to najważniejsze dowody na to, jak potrzebne i wartościowe są takie inicjatywy.

Opracowanie: Renata Z, Magdalena R.