W dniu 1 czerwca dla uczniów Fili Szkoły przygotowano kolejną miłą niespodziankę.  W ramach realizacji programów Ministra Edukacji i Nauki „Junior-Edu – Żywienie” oraz „Trzymaj Formę!” po raz kolejny zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne. Tym razem  poznawaliśmy walory zdrowotne koktajli owocowo – mlecznych.

Warsztaty poprzedzone były zajęciami edukacyjnymi wzbogacającymi wiedzę na temat zasad zdrowego żywienia i higienicznego trybu życia. Dzieci wykonywały plakaty i układały hasła promujące zdrowie. Zmiany złych nawyków żywieniowych to jeden z najważniejszych elementów profilaktyki nadwagi i otyłości. Podkreślono znaczenie spożywania owoców i warzyw, które ze względu na ogromne bogactwo witamin i składników mineralnych mogą uchronić od nadwagi i wielu poważnych chorób. Zwrócono również uwagę na ogromne znaczenie aktywnego wypoczynku i ruchu na świeżym powietrzu, który pomaga nie tylko w kształtowaniu sylwetki, ale także przyczynia się do prawidłowego dotlenienia organizmu, polepszenia stanu zdrowia i ogólnego samopoczucia.

W miłej, przyjaznej atmosferze przygotowany posiłek smakował wyśmienicie. Nie zapomniano o poczęstunku dla młodszych kolegów i personelu medycznego.

Kochane Dzieci, życzymy Wam dużo, dużo zdrowia, dobrego samopoczucia, rozwijania swoich zainteresowań i pasji oraz konsekwentnego dążenia do realizacji marzeń i celów życiowych. Wszystkiego najlepszego!

                                                                                                                                   

 Opracowanie: A. Boczek, A. Grabarska