8 marca obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień  Kobiet w  wielu krajach świata. Po raz pierwszy zaczęto go celebrować na skalę międzynarodową w pierwszej dekadzie XX wieku. Tego dnia w szczególny sposób nasza uwaga skupiona jest na naszych paniach, których zasługi i dokonania są nieocenione  dla nas wszystkich niezależnie od różnic etnicznych, językowych, kulturowych gospodarczych czy politycznych. Nie zapomnieliśmy również o panach, którzy 10 marca obchodzą Dzień Mężczyzn.

Z okazji tych świąt dzieci i młodzież z Filii szkoły obejrzeli fragmenty reportaży Martyny Wojciechowskiej z cyklu ,,Kobiety na krańcu świata”, złożyli sobie życzenia, zaśpiewali tradycyjne „Sto lat”,  otrzymali upominki: słodycze i maskotki oraz karteczki z życzeniami w imieniu dyrekcji szkoły i wszystkich nauczycieli. Wspaniałą formą integracji pań i panów okazały się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci własnoręcznie namalowały na drewnianych deseczkach finezyjne bukiety kwiatów. Wszystkim bardzo spodobała się ta forma ekspresji.

Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i życzliwości.

Zapraszamy do obejrzenia  zdjęć z tych wydarzeń !!!

Magda R., Kinga K., Renata Z.