W ramach realizacji autorskiego projektu „Dbamy o dobrostan i zdrowie psychiczne” nasza szkoła podjęła współpracę ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej. Współpraca jest jednym z założeń działań projektowych – wzmacnianie i wspieranie zdrowia psychicznego naszych podopiecznych. Będzie ku temu dobra okazja poprzez organizacje cyklicznych wycieczek edukacyjnych do schroniska, akcje charytatywne, jak również przeprowadzanie przez specjalistów ze schroniska interdyscyplinarnych warsztatów edukacyjnych na oddziale szpitalnym.  Z pewnością tak różnorodna gama działań wpłynie pozytywnie nie tylko na ogólną kondycję psychofizyczną uczniów, ich pewność siebie ale również na kształtowanie kompetencji przyszłości, tak istotnych w dzisiejszych czasach. Nie należy zapominać o dużym walorze terapeutycznym bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami.

Pierwszym etapem współpracy było zgromadzenie darów dla schroniska. Nauczyciele  naszej szkoły oraz personel medyczny z Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży zaangażowali się w zbiórkę przynosząc karmę, koce, zabawki i inne akcesoria dla zwierząt.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc na rzecz schroniska serdeczne dziękujemy!!!!