Nasi podopieczni z Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży  dzięki uprzejmości  fundacji „Dr Clown” mają możliwość uczestniczenia w cyklicznych zajęciach z dogoterapii. Dogoterapia  jest m.in. metodą wspomagającą edukację dzieci mających problemy zdrowotne, sprzyja rozwijaniu poczucia własnej wartości oraz umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych.  Kontakt ze zwierzęciem wprowadza dużo radości do szpitalnej rzeczywistości, poprawia nastrój, wpływając pozytywnie na dobrostan psychiczny,  jest również świetną formą relaksu.

Terapia z udziałem psów sprzyja również resocjalizacji – prowadzi do wykształcenia takich cech, jak: odpowiedzialność, opiekuńczość, sumienność czy empatia. Pomaga radzić sobie z trudnymi emocjami, ułatwia przełamywanie lęku i strachu przed zwierzęciem.

Dzieci poznawały zasady prawidłowej opieki nad czworonogami oraz miały możliwość praktycznego przećwiczenia bezpiecznego obchodzenia się z psem. Spotkania zawsze dostarczają  naszym podopiecznym wielu pozytywnych emocji i wrażeń!

                                                                                                                                                                                                   AB