W ramach realizacji innowacji „Promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia” w Klinice Psychiatrii od września odbywają się cykliczne (raz w miesiącu) warsztaty kulinarne kreujące oraz modelujące odpowiednie postawy prozdrowotne i prospołeczne.

Warsztaty rozpoczynamy zajęciami teoretycznymi podkreślając decydujący wpływ diety na ogólną kondycję psychofizyczną człowieka. Podczas zajęć uczniowie utrwalają znajomość piramidy zdrowego stylu życia, poznają produkty bogate w przeciwutleniacze oraz produkty, których należy unikać ze względu na poważne konsekwencje zdrowotne. Ciekawą metoda zdobywania i utrwalania wiedzy jest układanie jadłospisów i przepisów kulinarnych w aplikacjach komputerowych oraz projektowanie lapbooków  na temat zasad zdrowego stylu życia.

Po części teoretycznej przechodzimy do działań praktycznych przygotowując owocowe i warzywne sałatki,  desery i koktajle owocowe oraz zdrowe i smaczne tortille.

Samodzielnie przygotowany posiłek smakuje wyśmienicie!!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

                                                                                                                                                             

Opracowanie: A. Boczek