Breloczek na Dzień Babci i Dziadka

Makrama to technika dekoracyjnego zaplatania sznurków. Używa się w niej samych rąk, bez korzystania z takich narzędzi, jak szydełko, igły, czy druty. Jest to sztuka, za pomocą której można wykonywać różnego rodzaju ozdoby ze sznurka, ale i praktyczne przedmioty codziennego użytku, jak choćby torby, breloki na klucze, podkładki pod talerze, kwietniki.

         Czy makrama naprawdę wymaga tyle czasu i cierpliwości? Pewnie tak, ale można znaleźć też proste
i szybkie rozwiązania, tak aby osoby początkujące nie zniechęciły się na samym wstępie. Dlatego też
w ramach innowacji pedagogicznej „Kwiaty, natura, sztuka i rękodzieło” w Klinice Psychiatrii i Wczesnej Interwencji wykonaliśmy breloki dla babci i dziadka z okazji ich święta. Okazało się, że zaplatanie jest naprawdę fajne, odprężające i nie takie trudne, więc każdy wykonał dla siebie po dwa breloki.

         Samodzielnie wykonany upominek to nie tylko satysfakcja dla nas, ale też radość z oryginalnego upominku dla naszych Dziadków!