Jak co roku nasza placówka bierze udział w ogólnopolskiej akcji – BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Za pośrednictwem kampanii promowane są patriotyczne postawy i tożsamość narodowa, a także pamięć  o historii naszego kraju i jego bohaterach.

Chcąc kształtować wrażliwość naszych wychowanków na drugiego człowieka uczestniczymy w tym działaniu już po raz 7. Podczas wakacji przeprowadzone były warsztaty, na których uczniowie własnoręcznie wykonali przepiękne kartki techniką scrapbookingu, redagowali życzenia oraz pisali listy pełne wdzięczności za wolną Ojczyznę. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o tym dlaczego doszło do wybuchu powstania, jak ono przebiegało, co zrobili nasi sojusznicy i jaką cenę zapłaciła Warszawa i jej mieszkańcy?

Są to chwile niezwykle wzruszające dla naszej młodzieży, ich rodziców ale także dla Powstańców, którzy chcąc odwdzięczyć się dzieciom za życzenia i pamięć przesyłają do nich lub do szkoły listy
z podziękowaniami.

Dla nas nauczycieli cenne są słowa wychowanków, którzy mówią, że fakt, iż mogą napisać parę słów do Polskich Bohaterów jest dla nich bardzo ważny, bo dziś mogą dzięki ich poświęceniu spełniać swoje marzenia i żyć beztrosko. Chwała bohaterom!