Nasi uczniowie w programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje”
Lubella


Gimnazjaliści z Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie pod opieką nauczycielki Anny Boczek biorą udział w ogólnopolskiej akcji poświęconej znaczeniu produktów zbożowych w codziennej diecie oraz zdrowemu odżywianiu.


Prawidłowe odżywianie jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu konieczna jest zróżnicowana, odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarczy energii do przyswajania wiedzy, wysiłku fizycznego, realizowania pasji, czy spotkań z przyjaciółmi. Bardzo ważnym elementem piramidy żywieniowej oprócz warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej, są produkty zbożowe. Program „Lubella inspiruje i edukuje” pomaga gimnazjalistom zrozumieć, dlaczego mają one tak istotne znaczenie w codziennej diecie, a także pokazuje jak komponować ciekawe posiłki bazujące na produktach zbożowych.


Nie mogło w nim zabraknąć również uczniów z naszej szkoły. Gimnazjaliści pod opieką nauczycielki Anny Boczek korzystając z kompletu scenariuszy przygotowanych przez organizatorów zdobywają kompleksową wiedzę na temat prawidłowych nawyków żywieniowych oraz jak powinien wyglądać odpowiednio skomponowany posiłek, który dostarczy im wartościowych składników, wspierających prawidłowy rozwój.


Pomaga w tym prezentacja z piramidą żywienia, unikalna gra szkolna oraz wspólne gotowanie, które kończy cykl zajęć.


Cel akcji „Lubella inspiruje i edukuje” spotkał się z uznaniem prestiżowych instytucji. Została ona objęta patronatem kuratoriów oświaty, Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.