8 listopada „ŚNIADANIE DAJE MOC” – Ogólnopolska Akcja Edukacyjna
W dniu 8 listopada 2016 roku w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie z Kliniki Endokrynologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie z wielkim entuzjazmem wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”.


Śniadanie

Śniadanie

Akcja poprzedzona była zajęciami edukacyjnymi wzbogacającymi wiedzę na temat zasad zdrowego żywienia i higienicznego trybu życia. Dzieci wykonywały plakaty i układały hasła promujące zdrowie.


Śniadanie

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną na temat „Jak zdrowo się odżywiać?” przygotowaną przez Panią Renatę Trzaskowską Misztal -pracownika Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie.


Śniadanie

Śniadanie

Dobremu samopoczuciu, dyspozycji do nauki i pracy oraz dobrym relacjom międzyludzkim w szkole sprzyja zaspokojenie podstawowych potrzeb fizjologicznych uczniów. Jedną z tych potrzeb są zdrowe i regularne posiłki – w tym spożywanie śniadania. W myśl tej zasady nasi uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami zabrali się do przygotowywania pysznego posiłku.


Śniadanie

Śniadanie

Śniadanie

Śniadanie

Pięknie nakryliśmy stół, pamiętając o przestrzeganiu zasad higieny.


Śniadanie

Na naszym stole znalazły się kolorowe, wesołe i zdrowe kanapki, przeróżne warzywa, owoce, sałatki owocowe oraz różnego rodzaju pieczywo. Nie zabrakło równie świeżych soków i napojów mlecznych.


Śniadanie

Śniadanie

Śniadanie

Śniadanie

Śniadanie

Śniadanie

Śniadanie

Dzieci z przyjemnością spożywały przygotowane kanapki a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy.


Śniadanie

Śniadanie

Śniadanie

Śniadanie

Przedsięwzięcie to z pewnością przyczyniło się do zwiększenia świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Jesteśmy szkołą przyszpitalną, nasi uczniowie często zmagają się z różnymi schorzeniami, w których odpowiednia dieta odgrywa kluczową rolę w walce z chorobą. Dlatego warto podkreślić, że akcja, w którą włączyliśmy się spełniła ważną funkcję terapeutyczną. Promowaliśmy również wartości rodzinne – wspólnego spędzania czasu i spożywania posiłku.


Zarówno dzieci, jak i rodzice przekonali się, że śniadanie daje nie tylko moc, ale również wiele radości ze wspólnego działania!List z podziękowaniem dla szkół


Opracowanie: Anna Boczek, Natalia Sarzyńska - Wójtowicz